Prawo

specjalizacja dla prawników i nie tylko

Język prawniczy charakteryzuje się pewnymi utrwalonymi wyrażeniami

Akty prawne i umowy pisane są zgodnie ze sztywnymi wytycznymi wyznaczanymi przez przepisy oraz długoletnią praktykę. Na język prawniczy składają się tematyczne słownictwo, nazwy instytucji i procedur. Często występuje tu też charakterystyczna składnia i zasady stylistyczne niespotykane w innych dziedzinach języka. Chcąc opanować ten zakres wiedzy, warto wziąć udział w naszym kursie.

Dla kogo dedykowane są te zajęcia?

Kurs języka obcego o specjalizacji prawniczej adresowany jest przede wszystkim do osób, których życie zawodowe związane jest z prawem. Zapraszamy studentów prawa, aplikantów i prawników, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje językowe. Uczestnictwo w kursie o tej specjalizacji będzie stanowić świetne przygotowanie do egzaminu zawodowego, jeśli masz w planach zostanie tłumaczem przysięgłym. Jednak nasze zajęcia będą również odpowiednie dla osób, które nieco mniej wiążą swoją przyszłość z prawem. Znajomość języka obcego pod kątem wyrażeń prawniczych będzie atutem u każdego pracodawcy; może też pomóc w rozwijaniu swojej własnej działalności. Taka wiedza z pewnością przyda się przy zawieraniu umów z zagranicznymi kontrahentami.

Na kurs języka obcego o specjalizacji prawo szczególnie zapraszamy:

– studentów kierunków prawniczych i administracyjnych,

– przyszłych tłumaczy przysięgłych,

– prawników, zwłaszcza związanych z dużymi korporacjami,

– osoby zainteresowane pracą w instytucjach unijnych lub rządowych.

Na naszym kursie poznasz fachową terminologię prawniczą; dowiesz się, jak perfekcyjnie posługiwać się językiem prawniczym w wybranej mowie obcej. Oprócz szlifowania terminologii proponujemy wiele ćwiczeń praktycznych. Nauczysz się, jak rozmawiać z klientem zagranicznym, jak prowadzić negocjacje i przedstawiać stanowisko w dyskusji.

Czego się nauczysz?

Co wyróżnia nasz kurs?

Zajęcia organizowane przez naszą szkołę językową są nastawione na oczekiwania Klienta. Twoje zdanie zawsze pozostaje dla nas najważniejsze. Jeśli interesuje Cię konkretna dziedzina prawa, np. prawo umów lub prawo spółek, możemy zawęzić tematykę kursu do tych zagadnień i przestudiować je jak najdokładniej. Jeśli Twoje oczekiwania nie są tak sprecyzowane, możesz pozostawić ustalanie programu zajęć w naszych rękach. Nasi metodycy przedmiotu, we współpracy z psychologami przekazu, dobiorą najlepszy dla Ciebie scenariusz kursu. Ułożymy go na podstawie wyników testu, który rozwiążesz na pierwszych zajęciach, a także pod kątem twoich planów na przyszłość. Pamiętaj też, że Twoje sugestie zawsze będą przez nas mile widziane.

Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0