Pierwsza lekcja

Jak się do niej przygotować?

Dowiedz się, co zrobić przed I lekcją

Właściwe przygotowanie się do pierwszej lekcji pozwala uniknąć niepotrzebnej dezorganizacji na początku spotkania. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby bez straty czasu można było od razu przejść do merytorycznej części zajęć. Wystarczy kilka prostych kroków z Twojej strony.

Na który kurs będziesz uczęszczać?

Sposób przygotowania się do zajęć z języka obcego może się różnić w zależności od wybranego przez Ciebie kursu. Innego sprzętu wymagają zajęcia prowadzone w formie online, innego może wymagać kurs stacjonarny. W wybranej przez Ciebie lokalizacji z pewnością masz dostęp do swoich pomocy naukowych, ale jeśli uczestniczysz w kursie stacjonarnym być może chcesz zabrać ze sobą najbardziej potrzebne Ci rzeczy? Zastanów się, co chcesz mieć przy sobie podczas zajęć.

Przygotowanie zaplecza technicznego w wybranej przez siebie lokalizacji

Jeśli zajęcia odbędą się w wybranej przez Ciebie lokalizacji, zadbaj o dobrą organizację miejsca pracy. Upewnij się, że jest wystarczająco przestronnie, przygotuj dodatkowe krzesło dla lektora. Idealnymi warunkami do nauki są takie, w których nie rozpraszają Cię żadne czynniki zewnętrzne. Postaraj się wyeliminować możliwe hałasy czy inne zakłócenia, które utrudniałyby naukę. Z każdych zajęć warto robić notatki, aby zdobyte informacje nie wyleciały zbyt szybko z pamięci. Wolisz notować na papierze czy w komputerze? Załóż sobie zeszyt do kursu lub naładuj baterię w swoim laptopie. Nie zaszkodzą także dodatkowe rekwizyty, które pomagają Ci w nauce. Zapach kawy sprawia, że lepiej się koncentrujesz? A może nauka idzie Ci zdecydowanie sprawniej, kiedy słuchasz w jej trakcie muzyki? Możesz uczestniczyć w kursie, konwersując z lektorem przy kawie lub puścić w tle cichą melodię.

Niezależnie od wybranego przez siebie kursu, powtórz zakres materiału, jaki już znasz w danym języku obcym. Nie chodzi nam o wkuwanie jak przed egzaminem, ale raczej o szybką powtórkę, np. przypomnienie sobie podstawowych zasad gramatycznych. Zastanów się, które kwestie nie stanowią dla Ciebie większego problemu, a które mogą sprawiać Ci kłopoty. Świadomość swoich mocnych i słabych stron zdecydowanie ułatwi nam rozpoczęcie nauki.

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne

Przygotowanie do zajęć stacjonarnych

Na zajęciach stacjonarnych to my zapewniamy większość pomocy naukowych i materiałów przydatnych w nauce języka obcego. Zajęcia odbywać się będą w profesjonalnej pracowni językowej. Zabierz ze sobą notatnik, coś do pisania i motywację do nauki! Możesz też wziąć ze sobą ulubionego laptopa, jeśli wolisz prowadzić zapiski w formie elektronicznej, a my zapewnimy Ci dostęp do Internetu.

Przygotowanie do zajęć online

Taka forma kursu wymaga głównie sprawnego łącza internetowego. Upewnij się, że Twoje połączenie jest stabilne i właściwie możemy zaczynać! Nie wymagamy instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Prowadzimy zajęcia za pośrednictwem samej sieci. Zawsze warto jednak pamiętać o ergonomii pracy, usiąść wygodnie i od czasu do czasu robić sobie przerwy, by nie uszkodzić wzroku od długotrwałego wpatrywania się w monitor.

Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0